Herkese yeniden merhaba.. Bir gün önce takmak kirpiğin nasıl takıldığından ve kirpik yapıştırıcılarından bahsetmiştik. Bugün ise  Takma Kirpik Nasıl Çıkarılır ? ve nasıl temizlenir bundan bahsedeceğim. O zaman başlayalım..

Kirpikler bildiğiniz gibi biz kadınların en sevdiği şeylerden biridir. Hepimiz uzun, kıvrık ve dolgun kirpiklere sahip olmak isteriz. Bunun için bazılarımız doğuştan şanslı iken bazılarımız o kadar şanslı değil maalesef.. Fakat her şeyin bir çözümü var. Kozmetik dünyasında da makyaj ürünlerinden biri olan rimel ile bunu sağlayabilirken birde takma kirpikler var ki özel günlerde çoğu kadının severek kullandığı bir aksesuardır.

Bir çok markaya ait takma kirpikler mevcut. Benim sevdiğim markalar arasında Mac ve Watsons, Gratis gibi kozmetik marketlerde yer alan takma kirpikler var. Özellikle Gratis ve Watsons mağazalarındaki fiyat açısından da oldukça uygunlar. Eğer kirpik kullanımına yeni başlıyorsanız size tavsiyem tek takma kirpik almanız. Bir kaç küçük parça şeklinde takılan takma kirpikler uygulama açısından çok daha zor oluyorlar. Ben her ikisini de denedim. Fakat tek yani bütün halindeki takma kirpikleri uygulaması çok daha kolay oluyor.

Takma Kirpik Nasıl Çıkarılır ? Nasıl Temizlenir ? 3

Takma kirpiği takmak için yalnızca bir yapıştırıcıya ihtiyacınız var. O da daha önce basettiğim Duo kirpik yapıştırıcı (en iyilerden biri) ve ya aldığınız takma kirpiğin içerisinde bulunan kirpik yapıştırıcısıdır. Bir cımbız yardımı ile kirpiği tutun. Uç kısmına boydan boya yapıştırıcıdan az miktarda sürün. Az miktarda sürmek önemli çünkü aksi taktirde kirpiklere yapıştırırken yapıştırıcı göz kapağınızda birikme yapabilir. Bu da oldukça kötü bir görüntü oluşturur. Olan makyajı da bozar. Daha sonra tam kirpik dibinizden yavaşça yapıştırmaya başlayın.

Peki Takma Kirpik Nasıl Çıkarılır ?

Aslında bu işin en kolay kısmı. Kirpiği çıkarırken tek eliniz ile uç kısmından tutarak nazikçe çekmeniz yeterli. Eğer çekerken kendi kirpiğinizden bir kaç parça geliyorsa o yapıştırıcıyı ve ya takma kirpiği bir daha kullanmayın. Yalnızca bir iki kirpik kopmuş ise bu normaldir.

Takma Kirpik Nasıl Temizlenir ?

Takma kirpiği yapıştırmak için yapıştırıcının kalıntılarını temizlemeniz gerekiyor. Topak topak kalmaması için ise kirpiğin üzerine çok fazla miktarda yapıştırıcı sürmemeye özen göstermelisiniz. Bir de yapıştırıcıyı sürdükten sonra bir dakika beklemeli ve üfleyerek kurumasını sağlamalısınız. Eğer taktığınız kirpikte çok fazla yapıştırıcı sürdüğünüz için hele bir de o yapıştırıcı siyah renkte ise kalıntı bırakır, farınızın üzerine bulaşırsa kulak çöpü ile o kısmı silebilirsiniz. Silinen farın üzerine de tekrar far sürerek göz makyajınızı eski haline getirebilirsiniz. O yüzden takma kirpik takarken yavaş olmalı acele etmemeli ve sürdüğünüz yapıştırıcı miktarını iyi ayarlamalısınız.

Takma Kirpik Nasıl Çıkarılır ? Nasıl Temizlenir ? 4

 

Takma Kirpik Nasıl Çıkarılır başlıklı yazım bu şekildeydi. Umarım yazı hoşunuza gitmiştir ve faydalı olmuştur. Yorumlarınızı yorum kısmındaki kutucuğa bırakabilirsiniz. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Herkese sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.