Merhaba.. Bugün makyaj ile bronzlaşmış gibi görünüm kazanmamızı sağlayan makyaj ürünlerinden biri ve her kızın çok sevdiği bir ürün olan bronzerdan bahsedeceğim. Üç farklı renk seçeneği bulunan yeni serideki The Balm Bronzer Oliver isimli tonuna bakalım nasıl bir ürün ve kimler için uygun ?..

Bronzer özellikle yaz aylarında kullandığımız bir makyaj ürünü. Fakat hayranı o kadar fazla ki kış aylarında da yüzümüze sıcaklık katmak ve ya kontür yapmak için kullanıyoruz. Ben genellikle bronzer’ı yüzümü daha sıcak göstermek için, bronzlaşmış bir efekt vermek için kullanıyorum. Çünkü temim oldukça beyaz, yüzüme hafif bir sıcaklık katmak için bronzer iyi bir seçim oluyor. Diğer bir kullanımı ise yüze kontür yapmak için. Kontür işlemi yüzü daha inceltmek için gölgelendirme oyunudur. Fakat yüzüm zaten ince ve küçük olduğundan dolayı kontür işlemini çok fazla uygulamama gerek yok.

Take home the bronze serisinde yer alan renklerden biri Oliver. Seride 3 farklı renk bulunuyor. Bunların isimleri; Oliver, Thomas ve Greg. En açık rengi Oliver en koyusu ise Thomas oluyor. “Anti Orange” yani “Anti Turuncu” sloganı ile çıkarılmış bir bronzer serisi.

The Balm Bronzer , Oliver 4

Tonu

Bir bronzer’ın tonu çok önemlidir. Özellikle beyaz tenliyseniz. Yüzünüzde turuncu gibi durmaması, doğal bir bitiş sağlaması gerekir. Turuncu alt tona sahip değil fakat içerisinde grilikte içermeyen bir bronzer. Açık tonlu sütlü kahverengi olan Oliver serideki en açık renklerden biri. Soğuk alt tonlu bir renk. Beyaz tenli ve buğday tenliler için oldukça ideal bir ton. İçerisinde herhangi bir sim ve ya parıltı içermiyor. Tamamen mat yapıda pudra formundaki bir bronzer.

Hem gölgelendirme, kontür işlemi hem de bronzlaşmış bir görünüm elde etmek istiyorsanız bu bronzer işinizi görecektir. Kontür yapmayı sevenler böyle mat yapıdaki stick ve ya pudra formunda bronzerları tercih etmeliler. Mutlaka almadan önce cildinize hangi tonun uygun olduğunu mağazada deneyin.

The Balm Bronzer , Oliver 5

Yapısı

Pudra formundaki bir bronzer olan The Balm Oliver Bronzer yapısı itibari ile kalınlık ve ya rahatsızlık veren bronzerlardan değil. Tamamen ince yapıda rahatsız etmeyen bir bronzer. Pigmentasyonu ise orta kıvamda diyebilirim. Fırçaya ürün gelen cinsinden. Bu yüzden ürünün yoğunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Dilerseniz üzerinde 2-3 kat daha bronzer uygulayabiliyorsunuz.

Yapısını sevdiğim bir diğer bronzer ise Nars Laguna Bronzer. Yaklaşık 3 senedir kullanıyorum. Şu zamana kadar kullandığım en iyi bronzerlar arasında olduğunu söyleyebilirim.

Kalıcılığı

The Balm Bronzer’ın kalıcılığı orta seviyede diyebilirim. Pudra ürünler yüzde daha çabuk uçabiliyor. Eğer daha fazla kalıcı olmasını istiyorsanız ürünün kullandıktan sonra Transparan Pudra ile ve ya Makyaj Sabitleyici Sprey ile bronzer ve allığınızı sabitleyebilirisiniz. Pudradan bir miktar pudra fırçası ile özellikle T bölgeniz yağlı ise T bölgesine geçerek bir de brozner uyguladığınız kısımlara geçerek daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Pudra kullanmayı sevmeyenler ise sabitleyici sprey kullanabilirler.

Ayrıca kalıcılığını arttırmanın bir diğer yolu ise ürünü uygulamadan önce yüzünüzü iyice günlük yüz nemlendiriciniz ile nemlendirmeli, sonrasında bb krem ve ya fondöten olarak hangisini tercih ediyorsanız onu yüzünüze uygulamalısınız. Çünkü altına krem formunda bir ürün uygulanınca pudra formundaki ürünler kendini daha çok belli ederler.

The Balm Bronzer , Oliver 6

The Balm Bronzer fiyatı 72 tl. Talc ve paraben içermeyen bir ürün. The Balm markasını tüm Gratis kozmetik marketlerinde bulabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden bazı sitelerden satın alabilirsiniz. Umarım yazı hoşunuza gitmiştir ve faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.