The Body Shop Eyeliner kullananlardan biri olarak sizlere bu çok sevdiğim ve uzun zamandır kullandığım özellikle de genç kızlara eyeliner çekmeye yeni başlayanlara tavsiye edebileceğim bir eyeliner olan The body shop eyeliner deneyimlerimi paylaşacağım. Eyeliner incelemesine geçmeden önce eyeliner nasıl çekilir her gün günlük bir eyeliner nasıl olmalı biraz bunlardan bahsedelim.

Eyeliner Nasıl Çekilir?

Öncelikle eyeliner nasıl çekilir gibi sorulara cevap bulalım.. Benim de eyeliner çekmeye ilk başladığım zamanlarda yaptığım işlemi yapabilirsiniz. Siyah bir göz kalemi ile önce gözümün ortasından (ben genelde yarım çekerim göz yapıma böyle daha yakıştığını düşündüğüm için ki çekik gözler bence böyle yapmalı) ve ya en başından en kirpik bitiminden dip kısımdan başlayarak çok ince bir çizgi çekiyorum daha sonra uç kısmını hafif yukarıya doğru uzatıyorum göz kalemi ile belirgin hale getirdiğim çizgiyi bu sefer likit eyeliner ile üstünden tekrar geçiyorum böylece eyeliner tamamdır.

The Body Shop Eyeliner

Yalnız bu işlemi yaparken göz kalemi ile de likit eyeliner ile de ince çekmeye özen gösterin çünkü en basit en sade eyeliner çok kalın olmayandır. Hergün günlük kullanılacak bir eyeliner bu şekilde ince tam kirpik diplerinden çekilir. Aksi smokey eye ve ya daha ağır bir makyaja benzeyecektir.

The Body Shop Eyeliner ürününden kaç tane bitirdiğimi hatırlamıyorum çok sevdiğim ve sürekli tekrar tekrar aldığım bir eyeliner oldu. Elim alıştığı ve gerçekten severek kullandığım için ayrıca kullanması da çok rahat ve kolay bir ürün benim için.

The Body Shop Eyeliner

The Body Shop Eyeliner ın siyahlığına gelecek olursam gayet iyi. Fakat ürün bitmeye yakın zamanlarında eyeliner’ı çektiğim zaman çoğu kez üstünden 2-3 kez geçmem gerekiyor çünkü silik kalıyor. Örnek vermek gerekirse kuyruğunu yaptığımda silik kalıyor ve üstünden bir kez daha geçip siyahlığını belirginleştirmeye çalışıyorum. Kısacası bir zaman sonra siyahlığını kaybediyor diyebiliriz. Bu olay sadece bitmeye yakın zamanlarda oluyor. İlk kullanmaya başladığınız zamanlarda siyahlığı iyi.

The Body Shop Eyeliner

Kalıcılığı ise tüm gün akma yapmadan kalabiliyor, eliniz değmediği sürece sürdüğünüz şekliyle saatlerce kalabiliyor. Yanlışlıkla eliniz değerse kolay bir şekilde silinebiliyor.
Temizleme olayı da aynı şekilde oldukça basit. Herhangi bir makyaj temizleyicisi ile de çok kolay bir şekilde zorlanmadan çıkıyor.
Kısacası özellikle makyaja yeni başlayan genç kızlara tavsiye ettiğim türden bir eyeliner.

The Body Shop Eyeliner

The Body Shop Eyeliner Artıları

  • Uygun fiyatı
  • Kolay uygulanabiliyor
  • Doğal olması (dermatolojik olarak test edilmiş)
  • Kokmaması
  • Kalıcılığı
  • Siyahlığı
  • Kolay temizlenmesi (makyaj temizleyicisi ile)

The Body Shop Eyeliner Eksileri

  • Azalmaya yakın zamanlarda siyahlığını kaybetmesi
Fiyatına göre benim başarılı bulduğum bir ürün. Dediğim gibi özellikle makyaja yeni başlayan genç kızlara kesinlikle önerdiğim uygun fiyatlı başarılı bir eyeliner.
The Body Shop Eyeliner Fiyatı 39 tl.  Ara ara indirime giriyor the body shop indirimlerinden de faydalanabilirsiniz. The Body Shop mağazalarından ulaşabilirsiniz. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere Sevgiler..
 
2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.