Tony Moly Maske İlk İzlenim ve Yüz Maskesi Nasıl Uygulanır?

Sephora gezintim sırasında denk geldiğim Tony Moly Maske hakkında deneyimlerimi biraz konuşalım. Yüz maskesi hem pratik hem de uygun fiyatlı olduğundan dolayı oldukça revaçta. Yüz maskesinden, göz altı maskesi el maskesine kadar birçok ürün var kısacası cildimizin birçok ve ihtiyacı olan bögleleri için maske yapmışlar.

Ara sıra yüzümüzü dinlendirmek için peeling yapmalı ve nemlendirmeliyiz diye düşünüyorum. Bunu birçok üründen faydalanarak yapabiliriz. Maskelerden de yardım alabiliriz. Bu maske sayesinde tony moly kullananlar arasına bende katılmış oldum.

Yüz Maskesi Ne İşe Yarar?

Cildimizin arada bir de olsa nefes almaya ihtiyacı var. Her gün olmasa bile ara sıra yaptığımız makyajlar, hava kirliliği ve yetersiz beslenme yeterli vitamin ve nemi alamamamız gibi sebeplerden dolayı cilt nemini ve parlaklığını gün geçtikçe kaybedebiliyor.

Yüz maskeleri ise cildimizin daha sağlıklı olmasını tıkalı olan gözeneklerin açılmasını ve bu gözeneklerin temizlenmesini sağlar. Kirli hava ve makyaj kalıntıları nedeniyle gözeneklerimiz tıkanıyor. Makyajımızı biz ne kadar temizlersek temizleyelim hep bir kir kalıyormuş gibi hissediyorum ben sizde öyle hissediyor musunuz bilemiyorum ama cildimizde makyaj kalıntıları olabileceğini düşünürsek bir süre sonra cilt bakımı yapmaya hepimizin ihtiyacı olacaktır.

Kısacası yüz maskeleri cildimize nefes aldırıp daha sağlıklı görünmesini sağlıyor.

Yüz maskelerinin birçok çeşidi var ve bazı yüz maskelerinin içerisinde cildimiz için yararlı olan vitaminler de bulunmakta.

Maskeyi yüzümüze uygularkende dikkat etmemiz gereken bazı hususlar var elbet.

Yüz Maskesi Nasıl Uygulanır?

Öncelikle herhangi bir yüz maskesi uygulamadan önce yüzümüzün iyice temizlenmiş olduğundan emin olmamız gerekiyor. Tabii ki makyajlı bir yüze maske uygulama gibi saçma bir hata yapmamalıyız. Makyajınız var ise silerek tamamen saf su ile yüzünüzü 1-2 kez yıkayarak temiz olduğundan emin olabilirsiniz.

Çünkü temiz bir cildin gözenekleri açılacak böylelikle uygulayacağımız maske de daha iyi bir şekilde cildimize nüfuz edebilecektir.

Tony Moly Maske Deneyimim

Tony moly ürünleri arasında deneyimlediğim ilk ürün. Benim kullanım açısından oldukça kullanışlı ve kolay uygulanabilir olduğunu düşündüğüm bir ürün Tony Moly Maske.

Öncelikle maskenin paketinin arka kısmında kullanma talimatından, yüz maskesi kaç dakika  bekletililir bilgisine kadar herşeyi yazıyor. 15 dakika yüzde bekletmek uygundur. Bende uyguladığımda 15 dk kadar beklettim zaten.

Cildimi temizledikten sonra ılık su ile de 2 kez yıkadıktan sonra maskeyi kullanmaya hazır hale getirdim. Çünkü temiz cilde maske içeriğindeki maddeler daha kolay bir şekilde nüfuz edecektir. Bu yüzden yüzünüzdeki makyajın tamamen çıkmış ve cildinizin de temiz olduğundan emin olun.

Ambalajı açtığımda oldukça nemli olan bir maske ile karşılaştım. Bu arada bu çamur maskesi (earth beauty mud mask) olarak geçiyor. Maske iki plastik kağıdın ortasında sıkıştırılmış bir şekilde duruyor.

Yavaşça alıp maskenin bir plastik kağıdını kaldırıp yüzüme yapıştırdım. Bu arada maske iki kısmı ayrılmış yani burundan üstü bir kısım burundan altı bir kısım yani enden ikiye böldüğünüzü düşünün. Sonrada kalan kısmını çene ve yanaklarıma doğru hafifçe yapıştırdım.

Yaklaşık 15 dakika kadar beklettikten sonra maske zaten yüzümde kurudu. Ilık bir su ile yüzümü yıkayıp maskeden arındırdım. Hafif bir şekilde yüzümü havluya sildim.

Yüzüm daha yumuşak ve pürüzsüzdü fakat çok büyük bir etki göremedim.

Ayrıca maskeyi sadece yüz için değil boyun kısmına da uygulayabilirsiniz.

Tony Moly Maske Artıları ve Eksileri

  • Yüzü pürüzsüzleştirmesi ve yumuşak yapması bir artı
  • Yüzümde allerjik bir reaksiyona sebep olmuş olabilir diye düşünüyorum çünkü uyguladıktan sonra küçük kırmızılıklar gördüm yaklaşık 10-15 dakika sonra geçti.

Tony Moly Maske fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 20 – 25 tl gibi bir fiyatı var. Ben Sephora mağazasından almıştım. Sizde Tony Moly Türkiye de en yakın oradan ulaşabilirsiniz. Umarım yazı hoşunuza gitmiştir. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler..

Tony Moly Yüz Maskesi instagram etiketlerine aşağıdan bakabilirsiniz.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.