Too Faced Born This Way Kapatıcı

Bugünün yazısı yaklaşık 1 aylık bir süredir deneyimlediğim ve sürekli kapatıcı arayışında her daim olduğum ürünlerden biri Too Faced Born This Way Kapatıcı. Milano da bu markayı sıkça görüp keşke tüm ürünleri İstanbulda da olsa demiştim. Tatilden döndükten sonra ise birçok ürünün mini boyunun olduğunu gördüm.

Bu arada Milano Sephora mağazasından aldığım Too faced melted ruj ürünü inceleyebilirsiniz. Günlük olarak sürekli kullandığım nude tonlarında bir ürün. En son baktığımda Sephorada görememiştim fakat bir umut gelebilir diye tahmin ediyorum.

Gelelim Too faced born this way kapatıcı özelliklerine.

Concealer yani kapatıcı makyajda yüzü bir anda değiştirip canlandıran ürünlerden biri bence.

Öncelikle ambalajından başlamak istiyorum. O kadar tatlı bir pembe tonu var ki ayrıca fotoğrafta çok belli olmayan puantiye gibi baskılı bir ambalaja sahip. Fotoğraftada görebileceğiniz gibi arka kısmında birçok tonu bize göstermişler. Bendeki en açık olan light tonu.

Bendeki rengi ise light isimli tonu. Zaten bizde light ve medium vardı sanırım mağazada. Sadece 2 rengi var. Light tonunun özellikle benim gibi beyaz tenli ve buğday tenlilere uyacağını düşünüyorum.

Uzun süre kapatıcılık, cilde nem vermesi ve daha aydınlık bir görüntü sağlaması için hyalüronik asit içeren bir kapatıcı. Sarı alt tonlu ve ya sarı ton içeren bir kapatıcı.

Gün içinde deneyimlediğim kadar söyleyebilirim ki Mac concealer pro longwear gibi kurutmuyor.

Ürünü kullananların %97 si nemli bir bitiş sağladığını söylemiş. Benim görüşüme gelecek olursam nemli bir bitiş veriyor kesinlikle. Öyle çok ıslak gibi bir bitiş değil fakat nemli. Mesela örnek vermem gerekirse Mac pro longwear daha kuru bir bitiş sağlıyor. Ondan daha nemli bir bitiş sağlıyor kesinlikle kuru hissetmiyorsunuz. Ürün kolay bir şekilde dağıtılabilen bir ürün.

Too faced born this way sephora mağazalarında satılmaya başlanalı birkaç ay oldu. Ben geç keşfetmiş olamam sanırım.. Önceden sadece too faced chocolate bar satılıyordu. Şu anda too faced better than mascaradan, too faced sweet peach far paletine kadar birçok ürünün mini boyları mevcut.

Born this way kapatıcının içerisinde cilde nem vermesi için ambalajında da yazdıkları gibi hindistan cevizi sütü içeriyor. Ayrıca cildi partlatmasını hedefliyorlar. Parlatması için ise ürün gül özleri içeriyor.

Makyajımı temizleme kısmına deyinecek olursam her yazımda genellikle belirttiğim gibi makyajımı Hindistan cevizi yağı ile temizlemeyi tercih ediyorum. Doğal bir ürün olduğu için güzel bir şekilde makyajı çıkartıp cildi nemlendiriyor ve parlatıyor.

Concealer Ne Demek?

Ayrıca yeri gelmişken yazımda “concealer ne işe yarar ?, concealer nasıl kullanılır” sorusuna deyinmek istiyorum.

Concealer yani türkçe anlamıyla kapatıcı yüzümüzde kapatmayı istediğimiz bölgelere kullandığım bir makyaj ürünü. Özellikle en çok tercih edilen kısımlar renk koyuluğu ve ya sivilceler. Renk koyuluğu ve morluklara en güzel örneklerden biri de göz altlarımız. Birçok kişi gibi bende göz altlarımın daha aydınlık görünmesini istediğim ve hoş durduğunu düşündüğüm için kapatıcı kullanmayı tercih ediyorum.

Makyaja ilk başladığım zamanlardan beri kullanıyorum desem yalan söylemiş olmam. İlk zamanlardan beri kullanıyorum fakat hep öncelik olarak hafif kapatıcılık veren ürünlerden başladım. Çünkü etrafımdaki çoğu kişi göz altı kapatıcısının çok da iyi bir ürün olmadığını söylemişti. Fakat ben öyle düşünmüyorum o zaman hiçbir makyaj ürününü kullanmayalım. Allık ve ya bronzer da kullanmayalım çünkü zamanla gözeneklerimizin tıkanmasını siyah noktaların oluşmasını sağlayıp cildimizi kötü gösterecek.

Bu mantığı çok da anlayamadığım için kullanmaya devam ettim. Dediğim gibi ama hep doğal ve yaşıma uyacak hafif ürünleri kullanmayı seçtim. Sizinde böyle yapmanızı tavsiye ederim. Zaten ürünü birkaç gün deneyin size iyi gelip gelmediğini muhtemelen anlayacaksınızdır.

Concealer Nasıl Sürülür?

Concealer’ı genellikle uygulaması en kolay yol olduğunu düşündüğüm parmaklarım ile dağıtıyorum. Parmaklar ile daha kolay ve daha hijyenik bir şekilde dağıldığını düşünüyorum. Şu ana kadar kapatıcı için göz altlarımda hiçbir sünger ve ya fırça kullanmadım.

Too Faced Born This Way Kapatıcı Artıları

  • Kapatıcı göz altını kurutmuyor
  • Uzun süre sabit kalabiliyor
  • Ne çok ıslak ne de kuru bir kıvama sahip.
  • Kremsi bir kıvamda
  • Sürümü kendi fırçasından dolayı oldukça kolay
  • Taşıması çok kolay hem mini boy hem de tüp şeklinde olmasından dolayı çantaya at çık tipinde.

Too Faced Born This Way Kapatıcı Eksileri

  • Eksi yön olarak bu ürünü fiyatıdır diyebilirim.

Bu ürünü kimlere öneririm?

Orta derecenin bir tık üstünde kapatıcılık sağlayan bu ürünü, göz altlarında aşırı morluk olmayan orta derece koyu renge sahip, nemli bitiş isteyen ve yeni kapatıcı arayışına çıkan kişilere öneririm.

Too Faced Born This Way Kapatıcı ile ilgili görüşlerim bu şekildeydi. Too Faced Born This Way fiyatı 59 tl. Mini boyları Sephora mağazalarında satılıyor. Ayrıca birçok too faced ürünlerinin mini boyları mevcut. Umarım yazı hoşunuza gitmiştir. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sevgiler…

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.