Urban Decay Naked 2

Urban Decay Naked 2  far paleti denince çoğumuzun aklına ilk gelen markalardan biri urban decay. Naked serisi de oldukça popüler serilerin başında. Urban Decay Naked 2 benim en sevdiğim ve tonlarını en beğendiğim farları barındırıyor. 12 toprak tondan oluşmakta.

Far paleti almadan önce birçok markaya özellikle urban decay naked serilerine ve Tarte markasına ait far paletlerine bir de Too faced chocolate bar far paletine göz gezdirmiştim. Henüz hangisini alacağıma karar verememişken hepsini incelemeye aldım. Ve son olarak en kolay ulaşabileceğim ve en işime yarayacağını düşündüğüm Urban Decay Naked 2 far paletinde karar kıldım.

Urban Decay Naked 2

İster yok gibi makyaj istersem içerisinde bulunan koyu renkler ile dumanlı göz makyajı bile yapabildiğim bir far paleti. Benim için oldukça kullanışlı ve tonları asla modası geçmeyecek olan tonlardan oluştuğu için almam da büyük etkisi oldu. Yeni Urban Decay Naked serilerinde büyük bir ayna da bulunmakta.

Pigmentasyonu gayet başarılı olan Urban Decay Naked 2 far bazı uygulayıp farlar üzerine sürüldüğü zaman sabahtan akşama kadar gözünüzde kalabiliyor. Far bazı uygulamayınca daha çabuk uçuyor.

Urban Decay Naked 2

Foxy, çok açık bir renk ve açıkçası göz kapağanızda çok farkedilecek bir ton bırakmıyor. Urban Decay Naked 2 far paletinin içerisinde ki en uçuk bir bej renk.

Half baked, paletin içindeki en beğendiğin tonlardan biri göz kapağının tam ortasına altın rengi ışıltılı bir görünüm veren altın rengi.

Bootycall,  göz pınarına sürülen,hafif simli ve aydınlık veren bir şampanya beyaz rengi. Ben bu rengi her zaman göz pınarına sürmeyi tercih ediyorum çok tatlı bir aydınlık veriyor. İsterseniz kaş altına da highlighter şeklinde uygulayabilirsiniz.

Chopper, hafif kızıllık içeren ışıltılı çok tatlı bir renk. Half baked’in daha kızıllık barındıran versiyonu diye düşünebiliriz.

Urban Decay Naked 2

Tease, Urban Decay Naked 2 far paletinin içerisinde yer alan en sevdiğim ton diyebilirim. Tease çok tatlı bir gül kurusu rengi herkesin göz kapağına çok yakışacağını düşündüğüm bir ton. Belki de Urban Decay Naked 2 paletini almak için tek sebep bile olabilir bu ton. Bronz tonlardaki makyajın öncüsü bir ton.

Snakebite, içerisinde ışıltılar barındaran koyu kahverengi tonu. Bronz makyajın olmazsa olmaz tonlarından biri olan bu renk göz kapağının crease bölgesine çok yakışıyor.

Suspect,  içerisinde hem sarılık hem kahvelik barındıran bir sütlü kahve rengi. Işıltı, simli tonlardan olan bu renk göz kapağınızın hem ortasına hem de kenarlarına sürüp kullanabileceğiniz hatta orta kısma Suspect kenarlara gölgelendirme için de Snakebite kullanınca çok uyumlu oluyor.

Foxy, Halfbaked, Bootycall, Chopper, Tease, Snakebite (aşağıdan yukarıya)
Foxy, Halfbaked, Bootycall, Chopper, Tease, Snakebite (aşağıdan yukarıya)

Pistol, koyu gri diye tanımyalabildiğim ve içerisinde simler barındıran yine ışıltılı bir renk. Bu rengi Verve ile birlikte kullanabilirsiniz.

Verve, oldukça açık bir gri olan bu renk içerisinde simler barındırmakta ve ışıltı bir ton. Komple göz kapağınıza sürmek için çok uygun. Bu rengi Pistol ile birlikte de kullanabilirsiniz.

YDK, Urban Decay Naked 2 Far Paletinde yer alan Tease den sonra en sevdiğim renk olan YDK içerisinde sim bulunduran ışıltılı bir gül kurusu rengi.

Snakebite, Suspect, Pistol, Verve, TDK, Busted, Blackout (soldan sağa)
Snakebite, Suspect, Pistol, Verve, TDK, Busted, Blackout (soldan sağa)

Busted, ışıltılı içerisinde sim bulunduran tatlı bir bordo rengi.

Blackout, içerisinde hiçbir parıltı ve ya sim bulunmayan mat bir siyah.

Foxy, Halfbaked, Bootycall, Chopper, Tease, Snakebite (aşağıdan yukarıya)
Foxy, Halfbaked, Bootycall, Chopper, Tease, Snakebite (aşağıdan yukarıya)

Urban Decay Naked 2 Far Paleti Avantajları

  • Pigmentasyonu başarılı
  • 12 adet far dan oluşuyor olması
  • Yeni Urban Decay Naked 2 paletinde büyük bir Ayna bulunması
  • Kalıcılığı gayet iyi
  • İçerisinde fırçası bulunması

Urban Decay Naked 2 Far Paleti Dezavantajları

  • Fiyatını görünce eksi yönde düşünüyorsunuz fakat uzun süre gidecek olması fiyatı değer diye düşünüyorum..
  • Kutusu çantada taşınabilecek boyutlarda olmaması

Urban Decay Naked 2 far paletini tüm Sephora mağazalarında bulabilir satın alabilirsiniz. Urban decay Naked 2 Eyes Palette Fiyatı ayna dahil olması ile birlikte 225 tl. Yakından incelemek isterseniz Urban Decay sitesine ulaşabilirsiniz. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere Sevgiler..

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.