Herkese merhaba.. Çoğu zaman makyaj ile alakalı görüş ve deneyimlerimi size aktarıyorum. Bugün ise bir farklılık yaparak benim ve bir çok kızın da çok sevdiğine emin olduğum markalardan biri olan Victoria Secret makyaj çantası ve makyaj ürünleri hakkında biraz sohbet edelim istedim. Gelin başlayalım..

Marka bildiğiniz üzere yaklaşık 8-9 yıldır ülkemizde olan bir marka. Umarım her zaman olmaya ve bizde ürünlerini almaya devam ederiz. Victoria Secret iç çamaşırları ile ünlü bir marka. Fakat iç çamaşırlarının yanı sıra; güzellik ürünleri, makyaj çantası, cüzdan, spreyler, vücut losyonları, spor kıyafetleri ve eşofmanlar da bulunuyor.

Victoria Secret Makyaj Çantası ve Ürünleri 1

Meşhur meleklerini bilmeyeniniz yoktur sanırım. Orantılı vücut ölçüleri ve bakımlı yüzleri her zaman dikkat çekiyor. Victoria Secret Meleklerinin Güzellik Sırlarını öğrenmek için daha önce yazmış olduğum yazıma bir göz atmanızı tavsiye ederim. Her daim ışıltılı ve güzel görünebiliyorlar. Nasıl bu kadar incecik kalabildiklerini merak ediyorsanız da Victoria Secret Meleklerinin Diyet Sırları başlıklı yazıma göz atabilirsiniz.

Victoria Secret Nedir ? bir de meleklerinin ağzından duymak istiyorsanız aşağıdaki videoyu izleyin. 🙂

Victoria Secret Pink

Markaya ait 15-20 yaş aralığı genç kızlara daha çok hitap eden bölümü. Aynı şekilde bu bölümde de güzellik ürünleri, makyaj çantası, vücut spreyi, vücut losyonu, iç çamaşırı, eşofman, spor ürünleri, bikini ve bazı plaj ürünleri de bulunuyor. Özellikle 15-20 yaş aralığı genç kızların bakması gereken bir kısım.

Victoria Secret Makyaj Çantası ve Ürünleri 2

Victoria Secret makyaj çantası benimde markaya ait sevdiğim ürünlerinden biri. Bir çok kez birkaç model arasında gidip gelmiştim. Sonunda hediye olarak bana geldi kendisi. Benimkinin modeli aşağıdaki fotoğraftaki gibi. Zamanla kirlenme sorunu oluyor. Yıkamasamda çok fazla çıkmadı. Boyut olarak hem birçok makyaj malzemesini alabildiği için hem de çantaya rahatlıkta sığabildiği için çok kullanışlı. Farklı bir çok boyut, renk ve modelde çantaları var.

Victoria Secret Makyaj Çantası

Tavsiyem çok fazla bakmayıp kafa karışmadan birini seçmeniz yönünde. Çünkü o kadar fazla çeşit var ki aklınız karışıyor. Tabi bir makyaj çantasına o kadar fiyat vermek istemeyenlerde elbette vardır. Zaten tercihim indirim zamanında almanızdan yana. Kullanışlı ve şık göründükleri için de tercih edebilirsiniz diye düşünüyorum. Şahsen benim tercih etme sebeplerim bu yüzden.

Victoria Secret Makyaj Çantası

Victoria Secret Makyaj Malzemeleri

Farları

Bende iki farkı renkte farı bulunuyor. Küçük bir şişenin içerisinde toz formda farlar. Birinin rengi beyaz diğeri ise açık pembe. Bu ürünleri alalı bayağı bir süre geçti. Severek kullandığımı söyleyebilirim. Fakat dudak parlatıcıları hariç makyaj konusunda çok başarılı bir marka değil. Farların pigmentasyonu beyaz olanın gayet iyi fakat pembeyi çok sevemedim. Beyaz olan göz pınarını aydınlatmak için çok ideal.

Victoria Secret Makyaj Çantası ve Ürünleri 3

Dudak Kalemi ve Rujları

Dudak kalemleri nude olan renkleri gerçekten iyi. Ayrıcak kırmızı rengi de var. Rujlarında bir çok farklı renkleri mevcut. Nude tonlar daha ağırlıkta. Rujları mat bitişli ve yapıları fena değil. Mağazada deneyebilirsiniz fakat ben ruju mağazada denemeyi pek tercih etmiyorum.

Victoria Secret Makyaj Çantası ve Ürünleri 4

Dudak Parlatıcısı

Makyaj konusunda başarılı bir marka olmadığını zaten söyledim. Çok da fazla bir ürünü yok zaten. Fakat dudak parlatıcıları gerçekten harika. Dudaklara istediğim parlaklığı tam olarak verebiliyor. Lip gloss almak isterseniz bu markanın ürünlerine bakabilirsiniz. Bunlar için ayrı bir yazıdada bahsetmiştim. Victoria Secret Makyaj Seti başlıklı yazımı inceleyebilir ve lip gloss’u hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Victoria Secret Makyaj Çantası ve Ürünleri 5

Victoria Secret Vücut Spreyi

Vücut Spreyleri bir çok farklı kokuya ait oldukça güzel ve hafif ürünler. Boyutları büyük ve seyahat boyu olmak üzere iki çeşidi var. Vücut spreylerini uzun süredir deniyorum ve oldukça memnunum. Parfüm gibi düşünmeyin. Çünkü parfüm kadar ağır ve kalıcı bir kokuya sahip değiller. Fakat günlük kullanım için çok uygun ürünler. Kokuları ağır bir yapıya sahip değil ve yaklaşık 3-4 saat kadar kalıcılar. Bence böyle olmaları gayet iyi. Parfüm şişesini çantanızda taşımak ağırlık yaptığından dolayı eksi bir yön. Fakat vücut spreylerini rahatlıkla çantanıza atıp taşıyabiliyorsunuz. Böylece kokuyu istediğim her an tazeleyebilmiş oluyorum. Ayrıca Victoria secret vücut spreyi haricinde aynı isimli spreylerin parfümleri de mevcut. Victoria secret parfümleri arasında tavsiye edebileceğim en güzel kokular ise Noir, Bombshell ve Love.

Bendeki kokuları ise şöyle; Temptation, Love, Bombshell, Angel ve Pure Seduction (red plum&freesia).

Temptation

Temptation, ayartma anlamına geliyor. İsmi bayağı bir iddialı. 😀 Ağır olmayan, günlük kullanım için uygun, içerisinde altın sarısı simler bulunan hoş çiçeksi ve meyveli bir kokuya sahip. Taze elma ve Saguaro çiçeği bulunuyor. Ürünün bir de Vücut losyonu da var. Hatırlamıyorum fakat büyük ihtimalle seyahat boyu da vardır.

Victoria Secret Makyaj Çantası ve Ürünleri 6

Love

2017 senesinde çıkan bir parfüm. Bendeki vücut spreyi formunda. İçeriğindeki ardıç ve kayısı çiçeği bulunuyor. Ayrıca ürünün aynı kokuda rollerball, vücut spreyi, losyon, vücut kremi ve duş jeli de bulunuyor.

Victoria Secret Makyaj Çantası ve Ürünleri 7

Bombshell

Minicik şirin bir şişesi var. Klasik, eskimeyen kokularından biri ve şüphesiz bence markaya ait en iyi kokular arasında ilk 5 içinde. Mutlaka bakmanızı tavsiye edeceğim bir koku. Meyveli çiçeksi ve içerisinde Shangri-la şakayık ve vanilya bulunuyor. 75 ml seyahat boyutunda olması ve her zaman yanımda taşıyabilme özelliğini de ayrıca seviyorum.

Victoria Secret Makyaj Çantası ve Ürünleri 8

Angel

Angel günlük kullanabileceğiniz çiçeksi notaları içeren hafif ve hoş bir kokuya sahip. Bendeki ürün 250 ml. Hemen hemen her gün bir kaç fıs sıkmama rağmen çabuk bitmiyorlar.

Victoria Secret Makyaj Çantası ve Ürünleri 9

Pure Seduction (red plum&freesia)

En eski koleksiyonlarından biridir ve bu ürün yaklaşık 4 yıldır bende var. Hala nasıl bitmedi derseniz yerine yenilerini aldığım için ara sıra kullandığım bir sprey oldu. Bazen yüzüne bakmadım yani. Yoksa çoktan bitmişti. Adından da anlayabileceğiniz gibi kırmızı erik ve frezya çiçeği kokularını barındırıyor. Çiçeksi kokuları çok seviyorsanız bakın derim.

Victoria Secret Makyaj Çantası ve Ürünleri 10

Bombshell demişken henüz yeni çıkan Bombshell Wild Flower isimli parfümün videosunu aşağıda bulabilirsiniz.

Victoria Secret Vücut Losyonu

Vücut losyonu vücudun nemini kazandırmak için kullanılan bir ürün. Günlük ve ya duştan sonra dilediğiniz miktarda vücuda uygulayarak kullanılabilir. Ben genellikle gün içerisinde kullanmaya özen gösteriyorum. Yukarıda bahsetmiş olduğum vücut spreyleri ile aynı kokuda vücut losyonları da bulunuyor. Bir çok kokunun zaten hem spreyi hem de vücut losyonu var. Boyutları genellikle 250 ml. Bendekilerde aynı şekilde. Losyon ile alakalı deneyimlerime gelecek olursam; verdiği yumuşaklık ve nemi sevdim. Günlük nem ihtiyacını karşılayabiliyor ve ayrıca krem olmasına rağmen vücutta kokuyu bayağı bir bırakıyor. Örnek vermek gerekirse elime sürdüğüm vücut losyonunu o gün boyunca kokusunu alabiliyorum. Bendeki vücut losyonlarını aşağıda sizler için sıraladım.

Passion Struck (Bronzlaştırıcı Losyon)

Passion Struck hoş bir kokuya sahip bronzlaştırıcı losyonlardan biri. Aldığım günden beri severek kullanıyorum. Bronz görünüm vermeyi vaad eden bir losyondu. Açık söylemek gerekirse kullandıktan sonra bembeyaz olan ben birden bire bronz olmadım tabikide. 🙂 Fakat yoğun bir şekilde uyguladığınız zaman hafif kırılmış bir tene sahip olabiliyorum. Ama çok hafif… Bronzlaştırmayı vaad etmesinin yanı sıra sağlamış olduğu nem çok iyi. Yani aynı zamanda nemlendirmişte oluyor. Ayrıca içerisinde altın sarısı simler bulunuyor. Bence bu ürün tam yaz aylarında kullanmak için yapılmış. Zaten yazın güneşten hafif bronzlaştıktan sonra üzerine bu losyonu sürerseniz hem nemli hemde simlerden dolayı parlak bir ten görünümüne kavuşmuş olursunuz ki ben bu ürünü bu şekilde kullanmayı daha çok tercih ediyorum. Mağazada ismi hala aynı mı bilmiyorum fakat bronzlaştırıcı losyon diye sorarsanız aynı üründen mutlaka bulursunuz.

Victoria Secret Makyaj Çantası ve Ürünleri 11

Temptation

Temptation aynı isimli spreyi de bulunan ürün. Kokusunu beğendiğim için hem sprey hem de vücut losyonunu aldım. Losyonun verdiği nem ve yumuşaklık gayet iyi. İçerisinde altın sarısı küçük simler bulunuyor. Spreyinin içerisindede küçük altın sarısı simler var. Şahsen ben simi seviyorum. 🙂 Yani bahsettiğim sim zaten kocaman, uzaktan belli olan cinsten bir sim değil. Gayet hoş, hafif parlaklık veren türden bir sim. Bendeki 250 ml.

Victoria Secret Makyaj Çantası ve Ürünleri 12

Bombshell

Bombshell losyonunu indirim zamanından almıştım. Benim en sevdiğim kokulardan biriydi zaten. Hem spreyi hem de losyonu bende mevcut. Mutlaka bu seriye bakmanızı tavsiye ederim. Losyon günlük kullanım için uygun yarısına geldim bile. İçerisinde sim bulunmuyor ve gün içerisinde dilediğiniz miktarda kullanabiliyorsunuz. Günlük yeterli nemi sağlaması da en iyi özelliklerinden biri. Bendeki ürün 250 ml.

Victoria Secret Makyaj Çantası ve Ürünleri 13
Victoria Secret Makyaj Çantası ve Ürünleri 14

Vs Mankenleri

Mankenleri her daim bakımlı, fit ve güzel olmayı nasıl başarıyorlar gerçekten merak ediyorum. En son defileye 19 tane yeni manken çıktı. Seçmelerin ne kadar zor olduğundan birçoğu bahsettti. Defileye çıkmadan önce tüm mankenler hazırlıklarını 1 yıl öncesinden zaten yapıyorlar. Yapmaları gereken bir diyet ve spor programları oluyor. Bütün mankenler bu spor ve diyet programına uymak durumunda. Mankenlerin zaten ne kadar güzel göründüklerinden bahsetmeye gerek yok. Melek olanların isimlerinden bahsetmek gerekirse; Candice Swanepoel, Behati Prinsloo, Lily Aldridge, Elsa Hosk, Josephine Skriver, Sara Sampaio, Jasmine Tookes, Taylor Hill, Romee Strijd, Martha Hunt, Stella Maxwell ve Lais Ribeiro.

Victoria Secret Makyaj Çantası ve Ürünleri 15

Ara sıra katılan ve ilk defilesine çıkanlar isimler ise şöyle; Gigi Hadid, Bella Hadid, Kendall Jenner, Frida Aasen, Lorena, Grace Elizabeth, Alexina Graham, Winnie Harlow, Josie Canseco, Kelly Gale, Toni Garn, Cindy Bruna, Zuri Tibby, Myrthe Bolt, Dew Windsor, Georgia Fowler, Yasmin Wijnaldum, Sui He, Sofie Rovenstine, Aiden Curtiss, Liu Wen, Lameka Fox, Alanna Arrington.

Victoria Secret Makyaj Çantası ve Ürünleri 16
Kendall Jenner

Bu yıl hem görüntü hem de kostüm olarak en çok beğendiklerim Kendall Jenner, Candice Swanepoel ve Josephine Skriver oldu. Bir de Martha Hunt’un pembe tüylü kostümü gerçekten çok hoştu.

Yaklaşık 16 yıl marka ile birlikte çalışan Adriana Lima ve Alessandra Ambrosio emekli olanlar arasında. 🙂 Alessandra Ambrosio son Vs show’una 2017 de Adriana Lima ise 2018 de çıktı. Benim özlediğim mankenlerden biri ise kesinlikle Miranda Kerr.. Sizin en çok özlediğiniz ve ya favori meleğiniz hangisi ?

Victoria Secret Makyaj Çantası ve Ürünleri 17
Martha Hunt, Elsa Hosk, Taylor Hill

Victoria Secret Mağazaları

 • Vadi İstanbul
 • Emaar Square Mall
 • Akasya Avm
 • Zorlu Center
 • Cevahir
 • Mall of İstanbul
 • Palladium
 • İstinye Park
 • City’s Nişantaşı
 • Marmara Park
 • MaltepePark
 • Ankamall
 • Kent Park
 • Next Level
 • Forum Bornova
 • Agora

2018 Victoria Secret Defilesini izlemek isterseniz linke tıklamanız yeterli.

Victoria Secret Makyaj Çantası ve Ürünleri 18

Victoria Secret online sitesinde henüz ürün satışı yok maalesef. Yalnızca mağazalardan alışveriş yapabiliyorsunuz. Umarım yazı hoşunuza gitmiştir ve keyif almışsınızdır. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Aşağıdaki Love Parfüm ile alakalı Candice Swanepoel’un aşk’ın sadaket olduğundan bahsettiği kısacık video’yu sizler için bırakıyorum. Keyifli seyirler.. Sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.