Herkese merhaba… Biz kadınların çok iyi bildiği markalardan biri olan Victoria Secret’ın bir ürününden bahsedeceğim. Victoria secret iç çamaşırı yanı sıra güzellik ürünleri ve spor giyim gibi çeşitli ürünleri içeren bir marka. Özellikle parfümleri ve vücut spreyleri de oldukça popüler. Bugünkü yazımda dün indirimden almış olduğum Victoria Secret Vücut Spreyi üzerine..

Victoria Secret Vücut Spreyi 5

Victoria Secret ürünleri eminim her genç kızın ilgisini çekiyordur. Benim de bir hayli ilgilimi çeken bir marka olduğunu belirtmeliyim. İç çamaşırı, parfüm, spreyler, losyonlar, spor giyim ve makyaj ürünleri satan bir marka. Ürünleri harika evet fakat markayla ilgili bir çok kişinin ortak olarak yakındığı tek bir konu var ki o da fiyatlarının biraz fazla olması. Bundan bende hoşnut değilim. Malum şu an ekonomik krizden dolayıda fiyatlar bir hayli artmış durumda fakat normalde de çok uygun değiller. Ama yinede marka bazı indirim ve kampanyalar oluşturuyor. İndirimde ürünlerin bir çoğunu yarı fiyatına bulabiliyorsunuz. Bu indirim ve kampanyaları mutlaka takip etmenizi tavsiye ederim. 

Victoria Secret Vücut Spreyi 6

Vücut Spreyi Nedir ?

Öncelikle; Vücut spreyi nasıl bir üründür ve ne işe yarar ? bu sorunun cevabını vererek başlayalım. Vücut spreyi asla vücudun terleyen bölgelerine sıkılmak için üretilmiş ürünler değildir. Parfümün daha hafif ve daha az kalıcılık içeren ürünleri olarak geçmektedir. Spreyleri vücudunuzun herhangi bir bölgesine, istediğiniz miktarda sıkabilirsiniz. Spreyler bir çok markada simli ve ya simsiz gibi bir çok çeşitte bulunuyor. Yüze sıkılmayacağını zaten biliyorsunuzdur. Duş sonrasında ve ya gün içerisinde istediğiniz zaman diliminde kullanabilirsiniz. Bence vücut spreyinin en iyi özelliği bir kaç fıs sıksanız bile sizi boğmaması ve bir kaç saat sonra uçup gitmesi.

Özellikle parfümlerin ağır kokularına dayanamayanlar ve alerjik bünyeli kişilerin vücut spreylerini tercih etmelerini öneririm. Hem daha hafif bir yapıya sahipler hem de özellikle bu markanın gerçekten kokuları 3-4 saat kalıcı oluyor. Bana göre 3-4 saat bir parfümün kalması yeterli bir süre. Zaten spreyi çantaya atıp, tekrar sıkabilme olanağınız var. Fakat parfümlerin ağır şişelerinden dolayı çantada taşımak hem ağırlık yapması hem de yer kaplaması eksilerini içeriyor. Parfümü çantamda taşımayı hiç bir zaman da düşünmedim zaten. Fakat vücut spreyleri hem büyük boyları hem de seyahat boyları mevcut olduğu için çantada taşımak için oldukça ideal. 

Victoria Secret Vücut Spreyi 7

Victoria Secret Vücut Spreyi 50 den fazla değişik koku içeren bir ürün. Mağazada o kadar fazla koku var ki insan bir ürün seçmekte kararsız kalıyor. Bendeki ise Temptation isimli ürünü. Her zamanki gibi pembe ağırlıklı bir şişesi var. Pembeyi benim gibi sizde çok seviyorsanız ambalajı sizi de çekecektir.

İçerisinde altın rengi simler bulunuyor. Spreyi vücudunuza sıktıktan sonra rahatsız edecek derecede aşırı bir sim değil, hafif parıltılar içeren bir görünüme sahip oluyorsunuz. Ürünü 3 günlük bir indirimden satın aldım. Mağazada Gratis kuyruğu gibi bir kuyruk vardı desem abartmış olmam sanırım. Fakat bu sefer çok hızlı çalışıyorlardı. Sırada 2 dakika bile beklemedim ve ürünü çabucak alıp çıkabildim.

Kokusuna gelecek olursam hafif ile ağır arasında, yani orta odunsu notalar içeren güzel bir koku. Mutlaka mağazada denemenizi tavsiye ederim. Eğer markanın Bombshell, Love, Noir kokularını seviyorsanız bunuda seveceksinizdir.

Victoria Secret Vücut Spreyi 8

Vücut Spreyi Nasıl Kullanılır ?

Vücut spreyleri parfüm değildir. Parfümler kokuları itibari ile daha yoğun ve kalıcılıkları da daha fazla olur. Fakat vücut spreyleri daha hafif kokular içerir ve kalıcılıkları da fazla bulunmamaktadır. Güç içerisinde daha çabuk uçup gider. Vücut spreyinin tüm gün üzerinizde bir iki fıs sıkarak kalmasını beklemeyin yani. Ama bence buna rağmen ürünlerin iyi bir kalıcılığı ve kokuları var.

Eğer kokularda benim gibi sizde hafif kokuları tercih ediyor ve çantanızda taşıyarak gün içerisinde bir kaç kez sıkarak ferahlayabilir ve güzel kokabilirsiniz.

Bazı parfümler var ki çok ağır kokuya sahip oluyor. Fakat vücut spreyleri genellikle hafif, fresh kokuları barındırıyor. Ayrıca vücut losyonu gibi benzer ürünler ile birlikte kullanabilirsiniz. Hatta yanında genellikle aynı kokunun losyonuda oluyor. Özellikle losyonları duştan sonra cildinizi nemlendirmek için kullanabilirsiniz.

Kokuların kalıcılıkları tabiki markadan markaya göre değişir. Victoria secret markasının spreyleri genellikle 3-4 saat kalıcı oluyorlar. Kokunun teniniz ile uyumlu olmasına göre bu süre daha fazla uzayabilir.

Victoria Secret Vücut Spreyi 9

Vs Pink

Markaya ait bir de Pink bölümü var. Bu bölüm daha çok 15-20 yaş arası genç kızlar için ideal. Bu kısımda da aynı şekilde sprey ve losyonları bulabilirsiniz. Diğer bölüme göre bu kısımda daha az çeşit bulunuyor. Bu bölümdeki spreyler genellikle sim içeren kokuları hafif ve güzel olan ürünler. Hem büyük boy hem de seyahat boyları olması en güzel yanlarından biri. Sprey ve losyonların yanı sıra iç çamaşırı, çanta, makyaj çantaları, spor ürünleri ve eşofmanları da bulabilirsiniz. 

Vücut Losyonu Nedir ?

Yeri gelmişken vücut losyonlarından da biraz bahsedeyim. Vücut losyonu duştan sonra ve ya gün içerisinde vücudumuzun nemini kazanması için tüm vücuda uygulayabildiğimiz nemlendirici kremlerdir. Her gün ve ya gün aşırı uygulayabilirsiniz. Dilerseniz yalnızca duştan çıktıktan sonra da kullanabilirsiniz. Hatta teninizi çok kurutmadan hafif ıslaklıkla birlikte de ürünü sürebilirsiniz. Benim tercihim her ikiside oluyor. Yani duştan sonra da ve ya gün içerisinde de kullanıyorum. 

Vücut losyonları da aynı şekilde spreyler gibi koku içeriyorlar. Verdikleri nemin ve yumuşaklığın yanı sıra cildinizde kokuda bırakıyor. Ben genellikle ağır olmayan, hafif ve çiçeksi kokuları seviyorum. Temptation’ın kokusu da oldukça hafif ve güzel. 

Vücut Losyonu Nasıl Kullanılır ?

Kış aylarında ve yaz aylarında dilediğiniz her zaman duştan çıktıktan sonra nem almak isteyen vücudunuza uygulayabilirsiniz. Miktarı belirlemek tamamen size kalmış. Fakat bir vücudun kuruduğunu, pul pul olmasından, nemsiz ve soluk görünmesinden anlayabilirsiniz. İşte o zaman o bölgeler siz ne kadar içerisinde su ve ya sebze gibi besinler ile beslesenizde bir de dışarıdan beslenmeye ihtiyaç duyarlar. Dışarıdan beslemek için ise nemlendirici kremler ve ya losyonlar kullanılır. Losyonu nemini kaybetmiş, kuru cilde uygulayarak günlük nem ihtiyacını karşılamış olursunuz. Nemi alan vücut daha sağlıklı, ışıltılı ve güçlü görünür. Vücuda yeteri kadar nem vermek için her gün olmasa bile 2 günde bir kez nemlendirmeyi unutmayın. Tüm bölgelere uygulayabilirsiniz. 

Daha önce bu spreyin Victoria Secret Vücut Losyonu başlıklı yazısını yazmıştım. Losyon ile alakalı deneyimlerime bakmanızı tavsiye ederim. Linkini paylaşmış olduğum Victoria secret vücut losyonu bu yazımda bahsettiğim Temptation Sprey ile aynı kokuya sahip. Vücut losyonunu daha detaylı bir şekilde incelemek isterseniz linke tıklayın. İkiside içerisinde sim barındırıyor. Fakat bu simler rahatsız olacağınız şekilde değil. Parlaklık veren küçük altın rengi simler barındırıyor. Bahsettiğim hani şu mankenlerinin Fashion Showlarında vücutlarının parıl parıl göründüğü gibi bir sim. Eğer simden hoşlanmıyorsanız markanın bir çok farklı kokuya sahip simsiz sprey ve losyonları da mevcut. 

Victoria Secret Vücut Spreyi fiyatı 169 tl. Bu indirimde tanesi 49 tl idi. Bu çeşit kampanyaları takip ederek beğendiğiniz ürünü daha uygun fiyata satın alabilirsiniz. Fakat ben bir daha bu kadar düşük fiyata bir indirim yapacaklarını tahmin etmiyorum. Siz yinede Victoria Secret’ın indirimlerini ve kampanyalarını takip etmeyi unutmayın derim. Umarım yazı hoşunuza gitmiştir ve sizin için faydalı olmuştur. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Herkese sevgiler..

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.